Okulöncesi Girişimcilik ve İnovasyon Becerisi Boyama ve Etkinlik Kitabı Yayınlandı

Türkiye’de belki de dünyada bir ilk olan bir çalışmayı sizlere sunmanın gururunu yaşıyorum. 11-2 ayda bitiririm derken 6 ayı buldu. Bu süreçte işlerimin yoğunluğu da etkili oldu. Tasarımcım Enes bey’e çok teşekkür ederim. Gerçekten yetenekli bir tasarımcı. İçeriği oluşturmak için de baya bir yoğunlaşmam gerekti. Ama inanıyorum ki okulöncesi ve ilkokul 1 belki düzeyinde çocuğu olan aileler çok beğenecekler. Okulöncesi öğretmenleri ve çocuk gelişimi uzmanlarının bakış açılarını değiştireceğini düşünüyorum.

Kodlama kitabımızı da 2. baskısında genişleterek bu kitap gibi içeriği artıracağız. Şimdi önsözümle sizleri baş başa bırakıyorum.

Önsöz

Girişimcilik ve inovasyon becerisi, çocukluk döneminde kazanılması gereken önemli becerilerden biridir. Şu an okullarımızda yer almayan bu beceri, geleceğin en önemli becerileri arasında olacaktır. Sizler bu becerinin kazanılması için eğlenceli ve zevkli bir serüveni bu kitapta bulacaksınız. Hem eğlenecek hem de arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle güzel vakit geçireceksiniz. Bir çok modülden oluşan bu kitabımızı beğeneceğinizi umuyoruz.

YEGEFEM Modeli Kitap Serisinin 4. Kitabı olan kitabımız, 14 modülden oluşmaktadır. Bu modüller eğitimcilere ve ailelere bu girişimcilik ve inovasyon becerisinin kazandırılmasında aşamalılık, zorluk-karmaşıklık, akıcılık, uygulanabilirlik, gerçek hayatla ilişkililik ilkelerine bağlı olarak hazırlanmıştır. Bu modüller; Ürün Ortaya Koyma, Asansör Konuşması Yapma, Logo Tasarlama, Satış Stratejisi Geliştirme, Güçlü Yön-Zayıf Yön Fırsatlar- Tehditler Analizi Yapma (SWOT Analizi), Ekip Oluşturma, Satış Analizi Yapma, Korsan Analizi Hazine Avı Oyunu, Korsan Analizi: İlgilenenleri Belirleme, Korsan Analizi: Satın Alanları Belirleme, Korsan Analizi: Kazanç Hesaplama, Korsan Analizi: Geri Gelme, Korsan Analizi: Tavsiyede Bulunanları Belirleme, Girişimcilik Hikayeleri şeklindedir.

Kitap sadece Türkiye’de değil dünyada da girişimcilik ve inovasyon eğitiminin okulöncesine adapte dilmesi açısından bir ilki başlatmıştır. Bu alanın gelişmesine bu açıdan öncülük edeceği açıktır. Birçok eğitmene bu kitap ile eğitimler düzenlenmeye başlayacağına şüphemiz yoktur. Çünkü günümüz ve gelecekte; kağıt-kalem etkinlikleri, hikaye tamamlama gibi modası geçmiş etkinliklerin gerçek hayatla ilişkisi bulunmadığı ve etkisinin azlığı nedeniyle terk edilmesini göreceğiz. Kendim de Genç Bilge Yayıncılık adıyla başladığım girişimcilik serüveninde aldığım eğitimleri, edindiğim deneyimleri bir eğitimci, pedagog ve akademisyen gözüyle sizlere sunmaya çalıştım. Umarım başarılı olur ve olumlu yorumlar alır. Eleştirileri de bize gencbilgeyayincilik@gmail.com emailinden ulaştırabilirsiniz. Bu bizim kitabımızı ve alanı geliştirmemize önemli destek olacaktır.

Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında YEGEFEM Modeli Kitap Serileri okulöncesinde çok farklı bir yaklaşımla yenilik getirmek için yayınlarına devam edecektir. İyi okumalar ve eğlenceli eğitimler dileriz.

Kitabı edinmek için tıklayınız.

Şubat, 2020
Doç.Dr. Hasan Said TORTOP
Üstün/özel Yetenekliler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılarımız

Okul Seçimi ve Değiştirmede Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okul, çocuğun yetenek gelişiminde önemli unsurlardan biri. Tabi okulu sadece bina olarak ya da popüler ve zengin insanların gittiği yer olarak düşünürseniz, çocuğunuz için...