Ülkemizin Kanayan Yarası Euro!

Ne kadar çekici bir başlık değil mi?

Söz konusu “para” olunca bir merak bir merak …

 

Oysa ki asıl başlığımı söylüyorum “Çocuklara Şeker ve Benzeri Ürün Vermeyin!” Emir kipi ile vermeyin, yalvarırım vermeyin, her türlü vermeyin.

Neden Hocam siz de amma taktınız diyeceksiniz, zararlarını saymayacağım. Şekerin gelişime olan etkilerini sıralamayacağım. Sadece neden özellikle oyuncakların içine şeker, sakız vb. ürünler konduğunu sizlere sormak istiyorum. Neden?  Zaten oyuncak değil mi? Zaten çekici değil mi? Neden bir de ısrarla şeker, sakız konuluyor? Bir durup düşünelim. Ama öylesine değil, derinlemesine düşünelim.

Şekerin, sakızın, çikolatanın katkı maddelerini düşünelim. Sonra da hiç vermeyelim.

Bitkisel Şeker, Meyve Kurusu, Obeziteye karşı bol lif içeren çikolata ve Sağlıklı atıştırmalıklar duydunuz mu? Ben duydum ve havalara uçtum. Nasıl sevindim ancak pazarlama şirketinden gelen kişinin bana Hocam biz bunları aldık, getirdik ancak bozuldu insanlar pahalı diye tercih etmedi. Ucuz yapay şekerleri, sakızları aldılar dedi. İnanamadım, siz kendinize bir ayakkabı alırken 10 TL ye mi 100 TL ye mi alıyorsunuz?

Konu sağlık, sağlığın para ile henüz dönüşümü bulunmadı. Neymiş bu şeker derseniz eğer;

linki incelemek için tıklayınız

Çocuklarımız gelecektir. Onların sağlığını korumak hepimizin vazifesidir. Satış yapmak uğruna yapılan işletmeci mantığı ile sadece müşteri başa çıkabilir. Almayın, tercih etmeyin. Yenisini sağlıklısını üretmek zorundalar . Bırakın onlar düşünsün onlar zorunda kalsın. Küçücük bir şeker ne yapabilir ki? demeyin. Yediğimiz besinlerde yeterince zararlı maddeler varken bile bile çocuklarımızı heba etmeyelim.

 

Sağlıklı ve onurlu kalmak dileğiyle…

Her şey çocuklar için!

Sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılarımız

Okul Seçimi ve Değiştirmede Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okul, çocuğun yetenek gelişiminde önemli unsurlardan biri. Tabi okulu sadece bina olarak ya da popüler ve zengin insanların gittiği yer olarak düşünürseniz, çocuğunuz için...
- Advertisment -