Yayın İlkeleri

yetenekvegitim.com, yetenek ve eğitim alanında farklı konularda içeriğin sunulduğu, kullanıcısıyla paylaşımlar konusunda etkileşimin olduğu, kullanıcıların yüksek faydasını amaç edinildiği bir sosyal medya platformu olması nedeniyle bazı yayın ilkelerini benimsemiştir. Bu ilkelerdeki amacımız verilen hizmetin kalite ve standartlarının yüksek olması, ülkemizde ve dünyada önemli bir değer haline gelmesidir.

DOĞRU BİLGİNİN SUNULMASI

Sitemizde, büyük ölçüde araştırma tabanlı içeriklerin yayınlamasına özen gösterilmektedir. Yazılardaki görüş ve fikirlerin atıf ve kaynak gösterilerek verilmesi gerekmektedir. Sitedeki içeriklerin doğruluğu ve gerçekliği konusunda editörlerimiz emin olmadan yayınlamayacaklardır. Herhangi bir kişiden ve yerden kaynak göstermeden alınan ve editörlerimize bilgi verilmeyen içeriklerin bu durumundan yazarlar ve içerik yükleyen kişiler sorumludur. Bu noktada meydana gelebilecek hataları en az indirmek için titizlikle çalışılacaktır. Yanlış yayınlardan dolayı sitemize gelen bilgilendirme doğrultusunda yazar ve içerik yükleyici ile iletişime geçilecektir. Bu noktada yazılar ve içerikler askıda bırakılacaktır. Herhangi doğruluk, atıf ve kaynak gösterme sorunu giderilmeden tekrar yayınlanmayacaktır. Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına her zaman saygı göstereceğimizi belirtiriz.

FARKLILIKLARA KARIŞI SAYGI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin cinsiyet, ırk, ideoloji, siyasi düşünme, mezhep, statü, yaş, toplum görüşü, inanç, cinsel yönelim açısında aşağılamamaya, rencide etmemeye, azınlık ve dezavantajlı grupları ayrıştırmamaya, zarar vermemeye özen gösterilecektir. Kin, nefret oluşturabilecek yayınlar yayınlanmayacaktır. Kişilerin vicdan, düşünce ve ifade özgürlüklerini sınırlayıcı içerikler yayınlanmayacaktır. İçeriklerde çocukların gelişimlerini olumsuz etkileyecek, onları suça teşvik edecek içerikleri yayınlamayacağız. Şiddet, zorbalık içeren veya teşvik eden, insani değerleri inciten içerikleri yayınlamayacağız.

KİŞİ HAKLARINA SAYGI

Sosyal platformunuzda yayınlanan içeriklerin kişilerin onurlarına, temel insani haklarına saygı gösterecek nitelikte olmasına dikkat ederiz. Gerçek ve/ya tüzel kişileri eleştiri yapıyormuş gibi göstererek rencide edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, iftira atıcı ifadeler olan içerikleri yayınlamayacağız.

TARAFSIZLIĞA RİAYET VE FİKİR/DÜŞÜNCE ÇEŞİTLİLİĞİNE ÖNEM VERME

Yayınlanacak içeriklerin tek bir bakış açısını temsil etmesi yerine birçok bakış açısını katacak şekilde üretilmesine dikkat ve özen gösteririz. İçeriklerin geliştirilmesinde kullanıcılarımızın siteye katkıları olacağı için fikir ve düşünce çeşitliliğini böylelikle destekleriz. Farklı düşünce ve fikirlerin temsil edilmesi bizim için en önemli ilkelerimizdendir.

EDİTORYAL BAĞIMSIZLIK ve DÜRÜSTÇE YAYIN

Yetenekvegitim.com kullanıcılarımıza, tarafımıza yapılabilecek hiçbir şekilde ticari ve siyasi bir baskının, kişisel çıkarların içeriklerin yayınlanmasında etkili olmayacağına güvence veririz. Bu noktada bağımsız, tarafsız ve dürüst olacağımızı bildiririz. Yayınlanacak içeriklerde fikir, görüş, düşünce, ürünlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması istemeyiz. Bu noktada yazarlar ve içerik hazırlayıcılar sorumludurlar. Yanlış yayınlardan dolayı sitemize gelen bilgilendirme doğrultusunda yazar ve içerik yükleyici ile iletişime geçilecektir. Bu noktada yazılar ve içerikler askıda bırakılacaktır. Herhangi doğruluk, atıf ve kaynak gösterme sorunu giderilmeden tekrar yayınlanmayacaktır. Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına her zaman saygı göstereceğimizi belirtiriz.

Yetenekvegitim.com Sitesi Yöneticiliği